Jeg har brugt det skønne vejr til, at samle min nyerhvervelse. Jeg var især ret spændt på kvaliteten. Men jeg må sige, at jeg synes, at den er overraskende god når man tager prisen med i betragtning. Og under alle omstændigheder langt bedre end Dangrill og lignende produkter.
Fin vejledning og ingen mangler. Alle lakerede overflader er gennemførte, uden løbere og helligdage (min er den rustfri udgave).
Efter samling var jeg naturligvis også spændt på, om jeg ville opleve problemer med manglende varme, som flere har skrevet om. Men kan konstatere, at efter ca. 13-15 min. så er den ca 250 grader varm og efter yderligere 5 min så er der max udslag på termometeret = 350 grader. Så varme kommer jeg ikke til, at mangle. Og det var i en frisk, kold vind.
Nu glæder jeg mig så til, at smide noget kød på
